מדריך אישי עבורך

אנו מתחילים במילוי שאלון טלפוני על הלקוח (יש גם אופציה אונליין באתר), בשאלון פרטים אישיים, פרטי נסיעה ופרטי עבודה. לאחר שיש לנו את כל הפרטים אנו מתרגמים לאנגלית ומנפיקים לו טופס DS160 הנדרש ע"י השגרירות, העמוד הראשי של הטופס נשלח אל הלקוח במייל ועליו לאשר שכל פרטיו נכונים, זהו שלב חשוב מאוד כי טעות בטופס יכולה להוביל לסירוב הבקשה.

לאחר שהלקוח אישר עליו לשלם דרכנו את עמלת השגרירות ומיד לאחר מכן אנו קובעים לו ראיון בשגרירות תל אביב או ירושלים לפי בחירתו לתאריך פנוי. הזמן שהלקוח מחכה לראיון הוא הזמן לאסוף את כל המסמכים הדרושים כדי להוכיח לשגרירות כמה שיותר זיקה לארץ, אנחנו נדריך אתכם בדיוק איזה מסמכים עליכם להביא על פי הנתונים שלכם, נכין אתכם לקראת הראיון ונכין עבורכם את כל המסמכים הדרושים לראיון.

בקיצור הצוות המקצועי שלנו יעשה עבורכם את כל העבודה הקשה וילווה אתכם עד הרגע שבו תקבלו את הדרכון שלכם עם הויזה.

DS 160 הוא טופס המיועד לאנשים המעוניינים בקבלת ויזה עבור שהייה זמנית שאינה למטרת הגירה ממלאים אותו באופן אלקטרוני, הוא נבנה על ידי השגרירות האמריקאית ועוסק בפרטים האישיים של המועמד, פרטי השכלה, תעסוקה נוכחית ותעסוקה קודמת, פרטי השרות הצבאי, נסיעות לחו"ל, עבר פלילי ועוד.

כאשר המועמד מסיים למלא את פרטיו בטופס הוא למעשה מצהיר, מתחייב וחותם כי כל הפרטים אותם הוא מסר הינם אמת והוא אינו מסתיר מידע.

על בסיס הפרטים אותם הזין המועמד לויזה בטופס זה, בשילוב של מאגרי המידע הנמצאים ברשותם של כוחות האכיפה האמריקאים ועל בסיס הראיון האישי אותו עובר המועמד לויזה בשגרירות הקונסול המראיין מחליט האם לאשר את הבקשה לויזה.

הטפסים לבקשת הויזה הנדרשים ע"י השגרירות מכילים למעלה מ80 שאלות באנגלית, הטופס בנוי בצורה מסורבלת וכל טעות קטנה בטפסים עלולה להוביל לסירוב בקשתכם לויזה, חברת ויזה טוס עוזרת להקל ולפשט את התהליך עבורכם.

אצלנו ניתן למלא את הטופס בשפה העברית באמצעות נציג טלפוני או אונליין באתר בזמנכם הפנוי, אנו מתרגמים את פרטי הטופס לאנגלית ומכינים עבורכם את מסמכי החובה לשגרירות.

קובעים עבורכם את מועד הראיון בשגרירות בהתאם לנוחות שלכם ומעבירים הדרכה מנומקת ומפורטת טרם הגעה לריאיון כך שתגיעו כמה שיותר מוכנים עם כל הטפסים הנלווים ותגדילו את הסיכויים שלכם לאישור הבקשה ע"י שגרירות ארה"ב הנוקשה.

אנו, הצוות של ויזה טוס, נחסוך לכם את הזמן והכאב ראש ונעשה זאת עבורכם בצורה הכי מקצועית שיש עם יחס אישי ומענה על כל שאלה.

רק מי שחלים עליו כל התנאים הבאים לא צריך לגשת לראיון:

מי שהייתה לו ויזה בעבר

מי שהויזה האחרונה שלו הוצאה לאחר שנת 2008.

מי שפג תוקף הויזה שלו ב-12 החודשים האחרונים או הויזה הינה עדיין בתוקף.

מי שמוציא את הויזה הבאה באותה שגרירות בה הוציא בפעם הקודמת.

בתנאי שהויזה הקודמת אשר הוצאה הונפקה לאחר היותו בן 14 שנים ומעלה.

שאין בויזה הקודמת אחת מן ההערות הבאות

CLEARANCE RECEIVED או WAIVER OF INELIGIBILITY 2012

אם תנאים אלו חלים עליך, אתה רשאי לבצע הליך של חידוש הויזה ללא הגעה לראיון אך לשגרירות יש את הזכות לזמן אותך במידה והם רואים זאת לצורך.

ראשית, יש להכין את טופס ה- DS160 לאחר מכן יש לבצע רישום למערכת שירות המשלוחים של השגרירות, לשלם את האגרה בסך של 160$ ולהכין מעטפה עם כל המסמכים: טופס ה- DS160, אישור רישום לשירות שליחים (אותו מקבלים לאחר תשלום האגרה), אישור כניסה לשגרירות (כן למרות שלא מתבצע מפגש), קבלה עבור תשלום האגרה, מסמכים המעידים על כך שיש לך סיבה לחזור לישראל (הקשורים לעבודה, לימודים, טיפול רפואי, חסכונות ועוד..) כולל הדרכון החדש והדרכון הישן ובתוכו הויזה הישנה לארה"ב (ללא הויזה הישנה לא ניתן לא לגשת לראיון), כולל תמונות מיוחדות לויזה

את המעטפה יש למסור באחד מסניפי דואר שליחים העובד בשיתוף פעולה עם השגרירות, במידה והשגרירות אישרה את הבקשה לחידוש הדרכון יחזור אליכם חתום בויזה החדשה הביתה עם שליח עד 10 ימי עסקים, במידה והשגרירות החליטה שיש צורך יש לה את הזכות לזמן אתכם לראיון למרות שחלים עליכם כל הקריטריונים.

ההבדל היחיד הוא שתאלצו להגיע לראיון בשגרירות, את כל הטפסים עדיין צריך להכין ואת האגרה עדיין צריך לשלם.

הסיכויים לקבלת ויזה משתנים מאדם לאדם, שגרירות ארה"ב רואה בנו כמהגרים פוטנציאליים ועלינו במעמד הריאיון לבטל הנחה זו ולהציג קשרים וזיקה למדינת ישראל לכן לצעירים שבנינו יהיה יותר קשה להוכיח זאת, בנוסף לאנשים בעלי עבר פלילי ואנשים שאין בידיהם הרבה סיבות לחזור.

אולם לשגרירות אין תבנית קבועה, היא מתייחסת לכל מקרה בצורה שונה ואין לדעת מה הם יחליטו, אנחנו בויזה טוס נעריך את סיכוייכם על פי הנתונים שלכם ונכוון אתכם מה לעשות על מנת להגדיל אותם.

כל גיל חייב בויזה, כאשר הראיונות מתקיימים לגילאי 14-80. מתחת לגיל 14 ומעל גיל 80 אין צורך להגיע לראיון, על המועמד או האדם שעוזר למועמד להכין מעטפה עם כל המסמכים הדרושים והנלווים אם קיימים, כולל אישור רישום לשירות שליחים ואת המעטפה יש למסור באחד מסניפי דואר שליחים שעובדים בשיתוף פעולה עם השגרירות, במידה והשגרירות אישרה את הבקשה הדרכון יחזור אליכם חתום בויזה הביתה ע"י שליח עד 10 ימי עסקים.

אנו נטפל בפנייתך, נכין את כל הטפסים הדרושים ונקבע לך ראיון בשגרירות עד שבוע מיום תחילת התהליך(התחייבות זו תלויה גם בלקוח כי על מנת לקבוע את הראיון עליו להסדיר את תשלום אגרת השגרירות מולנו ואם לא ביצע זאת לא נוכל להגיע לשלב קביעת הראיון), זמני ההמתנה לראיונות בשגרירות תלויים מאד בעונות השנה, חופשות וחגים, זמני ההמתנה הארוכים ביותר בתקופות הקיץ יכולים להגיע לעד כשלושה עד ארבעה שבועות ובחורף ליום או יומיים. לעתים השגרירות סגורה לרגל שיפוצים או חופשות ואז נוצרים עומסים בתוקפות שלפני. דבר נוסף שיש לקחת בחשבון, הוא עוד כ-7 ימי עסקים עד שתקבלו את הדרכון חזרה מן השגרירות.

ההמלצה שלנו היא להתחיל בהליך הוצאת הויזה לארה"ב כמה שיותר מוקדם, לכל הפחות חודשיים עד שלושה לפני המועד בו אתם מעוניינים לבקר בארצות הברית.

כן כיום יש שגרירות המבצעת ראיונות לויזה בתל אביב וגם בירושלים!

כתובת שגרירות ארה"ב בתל אביב: רח' הירקון 71, ת"א.

כתובת הקונסול הכללים בירושלים: רח' דוד פלוסר 14, ארנונה. (הקונסוליה ממוקמת ליד מלון דיפלומט והגישה אליה היא דרך רח' כפר עציון.

השגרירות האמריקאית מאפשרת לישראלים הנמצאים בסיטואציה דחופה בחיים, כגון במקרים רפואיים או במספר מקרים אחרים המצריכים טיסה דחופה לארה"ב.

מקרים בהם שיש צורך לנסיעה דחופה ויכולת להציג כרטיס טיסה לימים הקרובים.

מקרים בהם יש צורך לקבל בטיפול רפואי דחוף בארה"ב.

מקרים בהם יש לבקר קרוב משפחה חולה שנמצא במצב קשה (וקרוב המשפחה הוא מדרגה ראשונה).

מקרים בהם מדובר על חילופי מבקרים או סטודנטים שצריכים להגיע בזמן לתוכנית לימודים או התמחות.

מקרים בהם מדובר על מטרה עסקית ובעלת אינטרס עסקי לארה"ב שצריכה להתבצע בזמן מסוים.

במידה ויש לכם סיבה יש לשלוח דוא"ל בצירוף מסמכים שעשויים לשכנע את הקונסול בשגרירות שאתם זקוקים לויזה דחופה ולציין את הסיבה לדחיפות, השגרירות לא מחויבת לאשר זאת רק אם הם רואים לנכון.

חשוב לזכור שגם אם הבקשה לראיון דחוף תקבל אישור, הויזה עוד לא אושרה ויש להגיע לראיון עם כל המסמכים הדרושים לרבות מסמכים שמאשרים כי הבקשה דחופה.

הראיון מתקיים בעברית (ניתן לבחור גם באנגלית), עורך 2-5 דק' אבל בכניסה תעברו בדיקה ביטחונית, בדיקת מסמכים, טביעות אצבעות ורק אז תגיעו לראיון.

במהלך הריאיון אתם תישאלו על ידי הקונסול מספר שאלות אודות חייכם באופן כללי(פרטים אישיים, פרטי עבודה ולימודים) ואודות הנסיעה המתוכננת לארצות הברית באופן ספציפי, בנוסף הוא יבקש ממכם להציג לו את כל המסמכים הדרושים והנלווים שהכנתם ויעיין בהם.

מי שאושרה לו הויזה מוסר את הדרכון לקונסול להנפקת הויזה ויקבל אותו עם שליח הביתה בתוך 7-10 ימי עסקים, במידה והחזירו לכם את הדרכון סימן שלא אושרה לכם הויזה.

הביקור בשגרירות עלול לקחת 2-3 שעות.

אל תאחרו – עליכם להגיע למועד הריאיון כחצי שעה לפני השעה שנקבעה לכם על מנת לעבור את הבידוק הביטחוני בנינוחות, ולהספיק דברים אחרים כמו נתינת טביעות אצבע בשלווה ובלי לחץ. קחו בחשבון שישנם ימים בהם שגרירות ארצות הברית בישראל עמוסה במבקשי ויזה והתורים ארוכים.
שימו לב- אי הגעה במועד שנקבע מחייבת קביעת תור מחדש, דבר שבתקופות העומס עלול להאריך את פרק הזמן של הוצאת הויזה.

הימנעו מחפצים לא נצרכים ניתן להיכנס לשגרירות רק עם מסמכים מפתחות וארנק קטן, לא ניתן להכניס אוכל, שתיה, תקים או פלאפונים, במידה ותגיעו עם אחד מהדברים הללו המאבטחים יבקשו מכם למסור אותם לשמירת חפצים בתשלום.

לכן על מנת לחסוך זמן יקר וכסף, פשוט הימנעו מלהביא ציוד לא נצרך מראש.

התנהגות ראויה ולבוש הולםהקפידו על התנהגות על פי הכללים המקובלים במקום שאותם ניתן לקרוא באתר האינטרנט של השגרירות.
כל חריגה מהכללים המקובלים עלולה להוביל לפסילת הבקשה לויזה, ומומלץ מאוד לא לנסות את האמריקאים ובפרט את רשויות ההגירה שלהם הידועות בקפדנותן, הקפידו לדבר בנימוס, וכמובן שלא להרים את הקול.
עליכם להגיע אל הריאיון בהופעה מוקפדת, לבוש יחסית רשמי ומסודר, שימו לב לפריטי לבוש שעלולים להיות לא הולמים והקפידו לא ללבוש אותם לריאיון

היצמדו לאמת – אנשי הקונסוליה מיומנים בזיהוי שקרים וכל ניסיון להציג את מטרות הנסיעה לא כפי שהן או ניסיון לשקר על פרטים בנוגע לחייכם באמת עלול להוביל לדחיית הבקשה לויזה, הפרטים אותם אתם נותנים לקונסול חייבים להיות תואמים לפרטים אותם מילאנו עבורכם בטופס ה- DS160 על מנת שלא יעלה חשד בכם, בנוסף קיימים מאגרי מידע מהמשטרה הישראלית וגופים נוספים הנמצאים ברשותם של כוחות האכיפה האמריקאים, לכן מומלץ מאוד להיצמד לאמת ולענות על כל שאלה ושאלה מבלי להתחמק כי במידה ותשקרו הם ידעו זאת.

ענו לכל שאלה ברצינות, אל תתיחסו לסוגיות שאינן קשורות, היו תמציתיים אך אל תסתירו פרטים,

הרושם הנוצר הוא זה שיקבע האם תקבלו ויזה או לא.

ניתן להיכנס לשגרירות רק עם מסמכים מפתחות וארנק קטן, לא ניתן להכניס אוכל, שתיה, תקים או פלאפונים, במידה ותגיעו עם אחד מהדברים הללו המאבטחים יבקשו מכם למסור אותם לשמירת חפצים בתשלום.

טפסים שמומלץ לצרף:

· פירוט חשבון עובר ושב

· 3 תלושי שכר אחרונים – במידה והנחם שכירים

· מכתב מהמעסיק שהוא מצפה לשובכם בתום החופשה

· חסכונות קיימים אם יש.

· אם בבעלותך עסק – אישור רואה חשבון (טופס עוסק מורשה\פטור ..)

· אם בבעלותך בית/משכנתא – אישור בעלות מהבנק.

· משכיר דירה – חוזה שכירות.

· רכב בבעלותך – רשיון רכב.

· סטודנטים/ סטודנטים לעתיד – תעודת סטודנט/ אישור לימודים/ אישור הרשמה.

· מועמדים לגיוס – צו גיוס.

· חיילים – חוגר, וכדאי מכתב מהמפקד כי הנכם חיילים ואושרה לכם חופשה.

· קצינים או אנשי קבע – חוזה העסקה ואישור מהמפקד על המשך שירות לאחר החופשה.

· מימון הטיול ע"י אדם אחר – תדפיס עובר ושב של המממן ו/או תדפיס חסכונות, מכתב על אישור מימון הטיול עם חתימה, מס' ת.ז ומס' טלפון זמין.

· קצבאות פנסיה/ סעד/ נכות וכ'ו – אישורים מביטוח לאומי.

· זוגות נשואים טריים – מומלץ להביא תעודת נישואין

· מוזמנים לאירוע משפחתי/ אירוח בארה"ב – מומלץ לצרף מכתב הזמנה.

כלומר כל דבר שיעזור להוכיח לקונסול את זיקתך לארץ ישראל.

עליכם להגיע לראיון עם 3 תמונות פספורט, גודל התמונות הינו 5*5 ס"מ על גבי רקע לבן, יש להצטלם ללא עגילים ומשקפי ראיה במידה ויש, אוזניים חשופות וללא חיוך.

כל חנויות הצילום מודעות להנחיות של הצילום של השגרירות וינחו אתכם כיצד להצטלם, מול שגרירות תל אביב ישנו מקום בו ניתן להצטלם גם שם לתמונה מסוג זה.

אין חובה בהבאת מסמכים מקוריים, ניתן להביא העתקים בלבד. (הקונסול אינו לוקח את המסמכים שלכם, אלא במידת הצורך, ולכן גם אם המסמכים מקוריים תקבלו אותם חזרה בסיום הראיון).

כאשר אתם ניגשים לראיון בשגרירות עליכם לוודא כי לדרכון שלכם יש תוקף של לפחות חצי שנה. השגרירות לא תנפיק ויזה על דרכון שתוקפו פחות מחצי שנה ותדרוש  מכם להנפיק דרכון חדש, כך שמומלץ לבדוק את תוקף הדרכון טרם תחילת התהליך וביצוע חידוש במידת הצורך.

כן, ניתן לגשת לראיון בשגרירות יחד במידה וכל המשתתפים מגישים בקשה לויזה, גם אם אתם לא בני אותה משפחה יהיה ניתן לקבוע לכם את הראיון יחד, אך שימו לב שנתונים נמוכים יותר של המצטרף אליכם לראיון יכולים לפגוע בכם במידה וניגשתם יחד ולהפך, לכן אנחנו נייעץ לכם האם כדאי לכם לעשות זאת.

ניתן להיכנס לשגרירות רק במידה ואתם מזומנים לריאיון, כך שאם אתם מעוניינים שחבר או בן משפחה קרוב ילווה אתכם לצערנו הדבר אינו אפשרי.
קטינים מתחת לגיל 18 זכאים לליווי מבוגר ובמקרים חריגים של נכות / מוגבלות פיזית ניתן להגיע עם מלווה לאחר שהתקבל אישור מראש מטעם השגרירות.

זמן השהייה בגבולות ארה"ב נקבע עם ההגעה למדינה, כבר בנחיתה בשדה התעופה, בשלב ביקורת הגבולות, על ידי שלטונות ההגירה.

לא, לפי החוק האמריקאי כל מועמד נדרש להוכיח את זכאותו לוויזה, על בסיס קשריו האישיים למדינתו, לכן גוף שלישי אינו יכול לערוב עבור מועמד, במילים או במעשים, באופן שיבטיח את אישור הוויזה.

בדרך כלל מי שמאושרת לו ויזה מוגבלת לעשר שנים, אך ישנם מקרים מיוחדים המקבלים לפחות מזמן זה, בשל סיבות של גיל או מצב אישי.

אגרת השגרירות עומדת כיום על סכום של 160$, התשלום מתבצע באופן מקוון באתר השגרירות ע"י כרטיס אשראי (אנחנו נבצע זאת עבורכם) או במזומן באופן עצמאי בדואר באמצעות שובר תשלום שמונפק ע"י השגרירות.

את כל המסמכים שהכנו עבורכם תקבלו מאתנו במייל מסודר עם הסבר מפורט לגבי כל טופס, או לנוחיותכם באמצעות פקס.

פנייתכם אלינו מקבלת את מירב היחס והטיפול מרגע הגעתה, לכן לא נוכל לבטל את השירות לאחר ביצוע ההזמנה.

במקרה הזה אין צורך בהעברת הויזה לדרכון החדש אלא אם כן התבקשת ע"י השגרירות, כלומר במידה ותטוס לארה"ב יהיה עליך להגיע עם 2 הדרכונים, החדש שבתוקף והישן שבו קיימת הויזה, לכן במקרה כזה חשוב לשמור את הדרכון הישן.

אין הגבלה של זמן, ניתן לגשת גם כמה ימים אחרי אלא אם קבע הקונסול אחרת בראיון.

עם זאת, אנו ממליצים לחכות לפחות שלושה חודשים מיום הסירוב וכמובן שכדאי מאוד שבניסיון הבא המועמד יגיע עם מסמכים המראים שמצבו השתנה על מנת לשנות את החלטת השגרירות.

תאריך תוקף הויזה מתייחס ליום הכניסה לארצות הברית, בכניסה פקיד ההגירה מחליט על משך השהות שלך שם ועל פי החלטה זו נקבע תוקף השהייה.

במידה ונשארת בארה"ב לאחר שפג מועד העזיבה שנקבע לכך, שהותך תהפוך ללא חוקית.

במידה והויזה שלכם הושחתה תיאלצו לעשות את כל התהליך מחדש כמו הנפקת ויזה חדשה, חשוב לציין כי על אף שתוקפה של הויזה שהושחתה עדיין לא פג, אין זה אומר בהכרח כי השגרירות תאשר לכם את הויזה החדשה ועליכם לגשת שוב לראיון.

במידה והדרכון אבד או נגנב ואתם לא מתכוונים לנסות ולהוציא ויזה חדשה עליכם לשלוח מייל לשגרירות הקרובה לביתכם אליה תיגשו על מנת לקבוע פגישה, בעת הגעתכם עליכם להביא דו"ח משטרתי המתעד את הגניבה או האובדן, טופס של השגרירות המדווח על ויזה שנגנבה או אבדה ותעודה מזהה.

במידה והדרכון אבד או נגנב ובכוונתכם להוציא ממילא ויזה חדשה יש לעבור את התהליך כרגיל.

לא, שגרירות ארה"ב אינה מחזירה את כספי האגרה במידה ולא עברתם את הראיון ובקשתכם סורבה.

ישנם בעלי מקצוע אשר עוסקים בנושאים מדעיים/טכנולוגים, בקשתם לויזה אינה מאושרת באופן מידי וההחלטה מתקבלת בארה"ב. זמן המתנה לאישור הליך אדמיניסטרטיבי אורך בין 4-6 שבועות בנוסף תוקף הויזה שניתנת בדרך כלל תהיה לשנה בלבד.

בעלי דרכון אירופאי לאחת מהמדינות אשר חברות בתוכנית פטור מויזה יכולים לטוס לארה"ב ללא ויזה, במקום זאת עליהם לקבל אישור ע"י מילוי טופס ESTA. מומלץ למלא את הטופס בסמוך לתכנון הנסיעה.

אישור ה- ESTA תקף לשנתיים מיום הוצאתו אך יש לחדשו אם חלו שינויים בחייו של הנוסע (שינוי שם, מין, אזרחות, דרכון וכ'ו), או תקף עד תאריך פקיעתו של הדרכון האירופאי. בכל נסיעה לארה"ב על הנוסע לעדכן את התיק האישי שלו באתר ESTA ע"י הוספת מס' טיסה וכתובת יעד וכמובן שבנסיעה יש להשתמש בדרכון האירופאי שעליו הוצהר באתר.

הזכאים לכניסה לארה"ב באמצעות אישור ESTA הם:

  1. נוסעים בעלי דרכון העומד בדרישות הביומטריות (בעלי דרכון ביומטרי)
  2. נוסעים בעלי דרכון מאחת המדינות המשתתפות בתוכנית: אנדורה, אוסטרליה, אוסטריה, ניו-זילנד, בלגיה, דנמרק, פינלנד, צרפת, איסלנד, צ'כוסלובקיה, אסטוניה, גרמניה, יוון, הונגריה, סלובקיה, סלובניה, ספרד, שוויץ, אנגולה, אירלנד, איטליה, יפן, קוריאה, לטביה, שוודיה, ליטא, לוקסמבורג, מלטה, ליכטנשטיין, מונקו, הולנד, נורווגיה, פורטוגל, סאן-מרינו, ברוניי, סינגפור.
  3. נוסעים אשר מטרת נסיעתם לארצות הברית היא תיירות או עסקים ולא עבודה או לימודים.
  4. נוסעים אשר לא מתכננים לשהות בגבולות ארצות הברית למעלה מ3 חודשים.
  5. נוסעים בעלי כרטיס טיסה חזור.
  6. נוסעים אשר לא קיים אצלם תיק פלילי.
  7. נוסעים אשר לא נמצאו לא זכאים לויזה לארה"ב בעבר.

במידה ולא אושר לכם טופס ה- ESTA וקיבלתם הודעה שעליכם ליצור קשר עם השגרירות, עליכם להתחיל תהליך הוצאת ויזה רגיל, כמו אזרח בעל דרכון ישראלי בלבד.

רוצים ויזה לארה"ב?

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם האפשרי!