עמוד הבית

שגרירות ארה"ב מחמירה את תנאי הויזה ע"י בדיקת פעילות ברשתות החברתיות

החל מעכשיו, מחלקת המדינה האמריקנית דורשת להגיש בטפסים הרשמיים להגשת בקשה לויזה פרטים על פעילות ברשתות חברתיות וכתובת אי-מייל בעבר ובהווה.

השינוי הוצע כבר במרץ 2018, נכנס לתוקף ביום שישי 31.5.2019 והוא צפוי להשפיע על כ-15 מיליון בני אדם המגישים מדי שנה בקשות לוויזות השונות לארה"ב.

עד עכשיו, מידע על רשתות חברתיות, אי-מיילים ומספרי טלפון בעבר, נדרשו רק ממבקשי ויזות שבקשותיהם דורשים משנה זהירות, כמו אנשים שביקרו באזורים בשליטת ארגוני טרור, אבל מעתה כל מי שיגיש בקשה לויזה יצטרך לפרט ברשימה את כל שמות המשתמש שלו באתרי הרשתות החברתיות ב-5 השנים האחרונות, לצד מידע אישי נוסף שכבר נכלל בטפסים בעבר, שמות המשתמש ישולבו בבדיקות הרקע של מבקשי הוויזות, ויושוו אל רשימות ההתרעה של הממשל האמריקני.

מבקשי הויזות יכולים להצהיר כי אינם משתמשים ברשתות חברתיות אם זה נכון, אם אדם ישקר בטופס על הרגלי השימוש שלו ברשתות חברתיות יהיו לזה "השלכות הגירה רציניות",

על פי הממשל "מדובר בכלי חשוב לסינון טרוריסטים", זהו דבר נכון וחשוב אך הדרישות החדשות עלולות להשפיע גם על צעירים ואנשים עם סיכויים פחות טובים לקבלת הויזה כי באמצעות הרשתות החברתיות השגרירות יכולה לבחון טוב עוד יותר את חייו של המבקש, להיכנס לפרטים ולהסיק מסקנות שעד היום לא היה ביכולתם לגשת אליהם.

במחלקה האמריקאית הצהירו "אנחנו תמיד עובדים בלמצוא צורות חדשות לשפר את הליכי הבידוק שלנו במטרה להגן על האזרחים האמריקנים, ובו בעת לתמוך בכניסות לגיטימיות אל ארה"ב".

מידע נוסף בכתבה של ישראל היום:

https://www.israelhayom.co.il/article/662261

שיתוף ב whatsapp
שיתוף בוואטסאפ
שיתוף ב twitter
שיתוף בטוויטר
שיתוף ב facebook
שיתוף בפייסבוק
שיתוף ב linkedin
שיתוף בלינקדאין
שיתוף ב email
שיתוף במייל

כתיבת תגובה

רוצים ויזה לארה"ב?

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם האפשרי!